Nâzım Hikmet'in ölümünün 49. yılı anma etkinliklerin kapsamında, 2 Haziran 2012 tarihinde Moskova'da düzenlenen akşam konserinde  Sayın Müsteşar Ceren Yazgan Etiz’inde aralarında bulunduğu Nazım dostları 2.6.2012 akşamı şairin 49. ölüm yıldönümünde toplandı.

Nâzım Hikmet’in ölümünün 49. yılı anma etkinliklerin kapsamında, 2 Haziran 2012 tarihinde Moskova’da düzenlenen akşam konserinde  Sayın Müsteşar Ceren Yazgan Etiz’inde aralarında bulunduğu Nazım dostları 2.6.2012 akşamı şairin 49. ölüm yıldönümünde toplandı.

 

Açılış konuşmasını RTİB adına yapan Ali Galip Savaşır, ilk olarak bu gecenin gerçekleşmesi için maddi manevi destek sağlayan tüm üye firmalara teşekkürlerini sundu.

 

Ali Galip Savaşır şu cümleler ile konuşmasına başladı: “Sevdiklerimizi kaybettiğimize üzülmek kaçılnılmaz ama asıl önemlisi onlara sahip olabilmemiz. Onlar bizim hayatımızda yer aldığı için sevinmek lazım derler. İçinde yaşadığımız ülkenin, Rusya’nın geleneğine uyuyoruz. Bu günü Nazım’ın doğum günü gibi; onun gibi bir şaire sahip olmanın coşkusuyla hatırlıyoruz.”

 

Moskova’nın zor zamanlarında Nazım’ı bağrına basmış, koruyup kollamış, mezarının da bulunduğu şevkatli bir toprak olduğunu belirtmiştir.

 

Başarılı iş adamımız “Nazım’ı kararmayan sol göğsümüzün içinde ki cevahir de saklıyoruz.” cümlesi ile konuşmasına son verdi.

 

Nâzım Hikmet

Nazım Hikmet Rusya Anma Etkinlikleri Arşivi

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir